KUIDAS KIRJUTADA TEKSTE, MIDA INIMESED PÄRISELT LUGEDA TAHAVAD?

Kas oled kunagi sattunud artikli peale, mille lugemist alustades mõne lause järel mõtled, et see on ajaraiskamine? Või oled saanud kirja, mille pealkiri tundus huvitav, kuid lõpuks avastad, et sisu ei ole üldse see, mida ootasid? Kui jah, siis tead, kui oluline on kirjutada tekste, mida inimesed päriselt lugeda tahavad.

kuidas kirjutada tekste

Kui kirjutad tekste, siis soovid kindlasti, et neid loetaks ja mõistetaks ning et need edastaksid selgelt sinu sõnumit. Siin on mõned soovitused, kuidas kirjutada tekste, mida inimesed päriselt lugeda tahavad. Kõigi järgnevate soovituste juures on aga oluline ka see, et jää iseendaks. Oled andekas ja ainulaadne just sinule omasel viisil.kuidas kirjutada tekste, mida lugejad lugeda tahaks?

1. Alusta tugeva pealkirjaga

Pealkiri on see, mis paneb lugeja artiklit avama või mitte. Pealkiri olgu huvitav, veidi müstiline ja teistest eristuv. Võid kasutada küsimusi, põnevat fakti või näiteks vastuolu pealkirjas. Enne kirjutamise alustamist mõtle ka läbi, mis on sinu sõnum, keda sa tahad selle sõnumiga kõnetada ja millist lahendust sa pakud.

2. Lihtsa ja loetava keele kasutamine

Kirjutamine ei tähenda keeruliste sõnade ja lausete kasutamist. Et kirjutada tekste, mis on mugavad lugeda, hoia tekst lihtne ja loetav. Kasuta lühemaid lauseid ja väldi liigset keerukust. Kasuta aktiivset kõneviisi ja hoia oma laused selged ning konkreetsed.

3. Lugeja mõistmine

Kui soovid, et sinu teksti loetaks, pead sa arvestama lugeja vajadustega ja mõistma tema murekohti. Keskendu sellele, mida lugeja tahab teada saada ja kuidas sa saad tema probleeme lahendada. Lugejat ei huvita, et sinu toode või teenus on hea ja kvaliteetne, ta tahab teada, mis kasu saab tema sinu pakutava kasutamisest.

4. Lugude kasutamine

Inimestele meeldib lugeda lugusid. Kasuta oma tekstis reaalsetest elusündmustest inspireeritud lugusid, mis aitavad sinu sõnumit selgemaks teha ning tõmbavad lugejaid kaasa. Hoolitse siinjuures selle eest, et lood, mida jutustad, ei muutuks igavateks müügilugudeks, vaid et lugeja neist tõesti inspireeruda saaks.

5. Lõigu ülesehitus

Hoia tekstilõigud lühikesed ja selged. Väldi pikkade lausete järjestusi ning kasuta punkte ja komasid, et teksti loetavamaks muuta. Oluline on hoida õiget rütmi ja tasakaalu, et tekst ei muutuks liiga igavaks või raskeks. Võid kasutada ka erinevaid fonte tähelepanu äratamiseks.

6. Piltide ja graafikute kasutamine

Kasuta teksti juures pilte, graafikuid ja muid visuaalseid elemente, mis aitavad sinu sõnumit selgitada ja illustreerida. Visuaalne osa aitab lugejal paremini mõista ja haarata sinu sõnumit.

7. Kordamine

Kui tahad, et sinu sõnum jääks lugejale kauaks meelde, siis on oluline seda korrata. Korda oma peamist sõnumit erinevates lõikudes ning kasuta erinevaid sõnastusi, et rõhutada selle tähtsust.

Kuidas kirjutada tekste, mille üle uhkust tunda?

Hea teksti kirjutamine on keeruline, kuid mõned lihtsad võtted aitavad kirjutada tekste, mida inimesed tõesti lugeda tahavad.
Oluline on alustada tugeva pealkirjaga, mis haaraks lugeja tähelepanu ja tekitaks huvi edasi lugeda. Seejärel tuleks teksti põhiosa selgelt ja loogiliselt üles ehitada, kasutades lihtsat keelt ja vältides liigset keerukust. Oluline on eristuda teistest tekstidest ning tuua välja oma isikupärane stiil ja hääl. Samuti peaks tekst olema visuaalselt atraktiivne, kasutades pilte, erinevaid fonte ja rõhutamistehnikaid. Lõpuks peaks tekst andma lugejale võimaluse midagi kaasa võtta, olgu see siis uus teadmiste või mõttekäik.

Et kirjutada häid tekste, kirjuta põnevalt, selgelt ja hästi struktureeritult.

Vajad abi, siis võta ühendust